Narty w PirenejachNarty w Pirenejach
Forgot password?

Alp 2500 (La Molina – Masella)

Alp 2500 (La Molina - Masella)

135 km tras! Tylko 150 km od Barcelony!

Alp 2500, to „2 w 1”, to jedna nazwa dla dwóch połączonych dolin: La Molina i Masella, i ośrodków narciarskich oferujących razem ponad 135 km tras narciarskich, tworzących jeden z największych obszarów do uprawiania białych sportów w całej Hiszpanii. Alp 2500 oferuje jeden wspólny karnet na obie stacje.

Trasy pokonują różnicę wysokości sięgającą ponad 935 m. Stoki połączone są nowoczesną siecią 34 wyciągów, które umożliwiają dostęp do 117 tras, które usatysfakcjonują zarówno debiutantów, jak i expertów narciarskich!!! Sieć najnowszego typu armatek śnieżnych gwarantuje jeden z dłuższych sezonów narciarskich, trwający nawet ponad 5 miesięcy.

Dodatkowo tereny te oferują dodatkowe atrakcje, jak trasy zawodnicze z tyczkami, park dla amatorów snowboardu, super-pipe największy w Pirenejach, trasy wycieczkowe przy użyciu rakiet śnieżnych.

Nawet dla tych, którzy jeszcze nie złapali bakcyla białego szaleństwa Alp 2500 ma wiele do zaoferowania! Jak chociażby jazda terenowa na segwayach, quady, nauka prowadzenia samochodu 4×4, nurkowanie pod lodem, park linowy, skutery śnieżne, czy loty helikopterem.

„Après-ski” to przede wszystkim doskonała oferta gastronomiczna. Ilości kultowych restauracji położonych w całej dolinie Cerdanya oferujących specjalności górskiej kuchni katalońskiej, której nie powstydziłaby się sama Barcelona.

La Molina to w Katalonii synonim śniegu, tradycji, sportu i zabawy. To pionierska stacja narciarska, w której pierwsi narciarze pojawili się już w 1908 roku! W 1943 roku to właśnie w La Molina uruchomiono pierwszy wyciąg narciarski w całej Hiszpanii. W ciągu tych wszystkich lat La Molina stała się stacją nowoczesną i innowacyjną, która dysponuje wspaniałą ofertą sportową i rekreacyjną. La Molina wielokrotnie była miejscem organizacji zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, Mistrzostw Świata w snowboardzie, a także Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim dla osób niepełnosprawnych. Wielokrotnie organizowane zawody na najwyższym poziomie świadczą o wysokiej jakości tras narciarskich i sprzętu.

La Molina leży w urokliwej dolinie Cerdanya, jednej z najobszerniejszych dolin w całej Europie. Pośród wspaniałej, bardzo zróżnicowanej natury, łąk i lasów bardziej charakterystycznych dla północnych lub tez alpejskich krajów, niż typowej Hiszpanii, wnoszą się malownicze szczyty górskie sięgające 3000 metrów, tworząc niepowtarzalny wręcz ekosystem.

La Molina znajduje się zaledwie 150 km od Barcelony, z których ponad 2/3 to wygodna i szybka autostrada. Bliskość stolicy Katalonii sprawia, że oferta wyjazdu w katalońskie Pireneje nie kończy się tylko na narciarstwie.

Masella, położona na północnej stronie góry Tossa d’Alp, jest uprzywilejowanym balkonem zwieszającym się ponad słoneczną doliną Cerdanya. Charakterystyczną cechą Masella jest fakt, że znajduje się w środku sosnowego lasu z ok. 90% trans skierowanych w kierunku północnym. Sprawia to, że śnieg tutaj utrzymuje się bardzo długo i Masella może pochwalić się jednymi z dłuższych sezonów narciarskich w całych Pirenejach.

W dolnej części stacji znajdują się trasy zielone dla debiutantów oraz „zimowy ogród” dla najmłodszych. Trasy w połowie wysokości, pośród lasów pozwalają cieszyć się bliskością natury, natomiast w górnych partiach doświadczamy wspaniałych wrażeń krajobrazu alpejskiego i jakości tras, którymi nie pogardzą najbardziej wytrawni narciarze i amatorzy snowboardu.

To w stacji Masella właśnie znajduje się największa różnica poziomów tras narciarskich w całych Pirenejach Wschodnich – 935 m. Nieprzerwany zjazd zaczyna się na szczycie Tosa (2 535 m), a kończy się na Pla de Masella (1 600 m).

W 2013 roku Masella uruchomiła oświetlone stoki. W sumie 13 tras oświetlonych (4 czerwone, 5 niebieskich, 3 zielone i snowpark) i 7 wyciągów.

Łączna długość tras135 km
Ilość tras96
Trasy łatwe66 km
Trasy średnie54 km
Trasy trudne16 km
Trasy biegoweNie
Najwyższy punkt stacji2 535 m
Najniższy punkt stacji1 600 m
Różnica wzniesień935 m
Gondola1
Krzesło12
Orczyk10
Inne wyciągi7
Przepustowość wyciągów40 000 / h
Armatki śnieżne963
Ilość km naśnieżanych71 km
Snowpark2
Nocna jazdaTak
GeolokalizacjaLa Molina: 42.334928, 1.934651
Masella: 42.350093, 1.899986

alp-2500-1320.