Narty w PirenejachNarty w Pirenejach
Forgot password?

Grandvalira

Grandvalira

210 km tras! Największa stacja w Pirenejach!

Granvalira to obecnie największy region narciarski w Pirenejach i na południu Europy. Andorańska stacja oferuje 210 km tras podzielonych na 118 tras.
Grandvalira gwarantuje doskonały śnieg przez cały sezon oraz oferuje bardzo duży wybór hoteli i apartamentów usytuowanych tuż przy stokach.
Również oferta gastronomiczna i apres ski jest bardzo urozmaicona. Od centrum termalnego, przez zakupy, aż po kluby nocne i dyskoteki.

Ponad 200 kilometrów tras dla wszystkich amatorów narciarstwa i snowboardu. Granvalira to prawdziwy raj. Żeby zrozumieć usytuowanie Grandvaliry, wystarczy spojrzeć na mapę. Od stolicy księstwa, miasta Andorra la Vella na północ prowadzi droga o długości 30 kilometrów, która kończy się na granicy francuskiej. Na prawo od tej drogi co 5 kilometrów pojawiają się kolejne sektory stacji. Najbliższy stolicy jest Encamp, następnie pojawiają się: Canillo, Tarter, Soldeu, Grau-Roig oraz na samym końcu, najbardziej oddalony od stolicy – Pasa de la Casa.
Wybór ogromny i każdy znajdzie jakiś kawałek idealny dla siebie. Im narciarz bardziej zaawansowany, tym bardziej na północ i dalej od stolicy będzie się udawał.
Sektor Pasa de la Casa ma najlepsze warunki śnieżne i meteorologiczne dzięki wpływowi klimatu atlantyckiego.
Wszystkie sektory są obecnie połączone siecią 118 tras i 61 wyciągów. I można pokonać całość od Encamp do Pas de la Casa i z powrotem nie odpinając nart ani na chwilę.
Oprócz oczywistej i bardzo bogatej oferty narciarskiej, Grandvalira ma również do zaproponowania inne atrakcje, jak heliski, ski-ratrak, skutery śnieżne, paralotnie, czy też loty balonem.
Z innych atrakcji stacja oferuje możliwość spędzenia nocy w hotelu igloo. Również oferta gastronomiczna jest bardzo bogata, zarówno przy trasach, jak i w dolnych częściach stacji.

Łączna długość tras210 km
Ilość tras118
Trasy łatwe43 km
Trasy średnie97 km
Trasy trudne78 km
Trasy biegowe30 km
Najwyższy punkt stacji2 640 m
Najniższy punkt stacji1710 m
Różnica wzniesień930 m
Gondola4
Krzesło28
Orczyk16
Inne wyciągi17
Przepustowość wyciągów100 700 / h
Armatki śnieżne1 013
Ilość km naśnieżanych136 km
Snowpark3
HeliskiTak
Nocna jazdaTak
Geolokalizacja42.576701, 1.667915

grandvalira-1320