Narty w PirenejachNarty w Pirenejach
Forgot password?

Pireneje Katalońskie

Charakter Pirenejów Katalońskich umożliwia uprawianie wielu sportów i doznawanie wielu wrażeń: niezliczone kombinacje pozornych przeciwności: morza i gór, rozległych dolin i grzbietów skalnych, słońca i śniegu, sprawiają, że każdy odwiedzający to miejsce znajdzie dla siebie atrakcje i doskonały sposób na wypoczynek.

W Pirenejach znaleźć można bardzo szeroką ofertę sportów zimowych, począwszy od narciarstwa alpejskiego i narciarstwa biegowego, aż po zaprzęgi psie, śnieżne rakiety, skutery śnieżne i inne aktywności. Na terenie Pirenejów Katalońskich znajduje się ponad 18 stacji narciarskich, w których można uprawiać zarówno narciarstwo alpejskie, jak i narciarstwo klasyczne.

Połączone wspólnym skipassem La Molina z Masellą, tworzące region Alp 2500, oferują 135 km tras i bardzo dużą ilość dni słonecznych. Bliskość Barcelony (tylko 150 km) sprawia, że ofertę narciarską bardzo łatwo można połączyć ze wszystkim, co oferuje zawsze tętniąca życiem stolica Katalonii.
Jeszcze inną propozycją katalońskich Pirenejów jest, leżąca w dolinie Aran, stacja Baqueira – Beret. Synonim luksusu, szczycąca się jednymi z najlepszych tras, przyciągająca hiszpańską rodzinę królewską oraz wszelkie sławy świata filmu, sportu i kultury.