Narty w PirenejachNarty w Pirenejach
Forgot password?

Ski Safari

PIRENEJSKIE SKI SAFARI

Katalonia tak na prawdę to nie tylko La Molina, Masella, czy też Baqueira. To także wiele innych stacji. Wcale nie gorszych – tylko po prostu mniejszych. Nie są to stacje na pobyty 7-dniowe i nikt nie będzie tu przyjeżdżał specjalnie z Polski dla tych właśnie mniejszych stacji.
Ale….
Małe stacje mogą być doskonałym uzupełnieniem pobytu w większej stacji. To oferta zwłaszcza dla tych, którzy szukają w narciarstwie czegoś więcej samych nart oraz dal tych, którzy nie potrafią za długo usiedzieć w jednym miejscu.

Polecamy dwa rodzaje ski safari.

Mini – stacjonarne zakwaterowanie w stacji Alp 2500 i 1 lub 2 wypady do sąsiednich stacji: Vall de Nuria i/lub Vallter 2000. Tylko dla Klientów PERFECTTOUR- specjalny skipass PERFECT-PASS. W cenie skipassa La Molina nasi Klienci otrzymują pełen skipass Alp 2500, czyli połączonych dolin La Molina i Masella (135km tras narciarskich) oraz możliwość poznania dwóch sąsiednich stacji: Vall de Nuria i Vallter 2000.

Maxi – typowe ski safari obejmujące możliwość poznania aż 6 stacji stacji: La Molina + Masella (Alp 2500), Vall de Nuria, Vallter 2000, Port Ainè i Espot. To również oferta, która pozwoli poznać urokliwe zakątki górskich miasteczek, a także doskonałą lokalną gastronomię.

O ski safari możesz przeczytać na naszym blogu w kategorii ski safari

skisafari-1024x681

Oferta Ski Safari jest „szyta na miarę” dla Każdego Klienta. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu!

VALL DE NURIA

Vall de Nuria to jedyna w swoim rodzaju dolina położona we wschodnich Pirenejach, otoczona przez szczyty górskie siegające 3000m. Do Vall de Nuria można dotrzec wyłacznie kolejka, ktora sama w sobie jest już sporą atrakcją. Kolejka zębata powoli pokonuje 1000 – metrową różnicę wysokości pomiędzy dolną stacją w miejscowości Rebes de Freser i górną stacją Vall de Nuria. To w sumie 12,5 km, podczas przebywania których można podziwiać wspaniałe wysokogórskie widoki i nieskalanąniczym wspaniała naturę Pirenejów Katalońskich.

Vall de Nuria to kameralna bardzo stacja, w ktorej doskonale czują się rodziny z dziećmi. 11 tras narciarskich i tereny dla amatorów snowboardu sprawiają, że Vall de Nuria znajduje sie na szlaku wielu amatorów narciarstwa. Zwłaszcza, że leży tylko 135 km od Barcelony.

Ale Vall de Nuria to nie tylko stacja narciarska, to również bardzo ważne miejsce dla wszystkich Katalończykow. Tu bowiem znajduje się saktuarium Matki Boskiej z Nuria, z tradycjami sięgającymi VIII wieku. To również ważnej miejsce dla katalońskich tradycji niepodległościowych. To własnie w Vall de Nuria w 1931 roku zredagowany został Statut Autonomii Katalonii.

.

Łączna długość tras8 km
Ilość tras11
Trasy łatwe4 km
Trasy średnie3 km
Trasy trudne1 km
Trasy biegoweNie
Najwyższy punkt stacji2 252 m
Najniższy punkt stacji1 964 m
Różnica wzniesień288 m
Kolejka1
Gondola1
Krzesło1
Orczyk2
Inne wyciągi1
Przepustowość wyciągów4 560 / h
Armatki śnieżne88
Ilość km naśnieżanych6,6 km
Snowpark1
HeliskiNie
Nocna jazdaNie
Geolokalizacja42.308641, 2.171457

mapa-vall-de-nuria

.

VALLTER 2000

Co mają wspólnego narty i Costa Brava? Wbrew pozorom całkiem sporo! Vallter 2000 to najbardziej śródziemnomorska stacja narciarska w całych Pirenejach, z której widać własnie Costa Brava, morze, zatokę Roses i przylądek Creus. Narty z widokiem na morze? Tylko w Vallter 2000!

Vallter 2000 znajduje się w kotle górskim pochodzenia lodowcowego i jest najbardziej wysuniętą na wschód stacją narciarską w Pirenejach.

Stacja otoczona szczytami sięgającymi prawie 3000m, położona jest na wysokości 2000m. Vallter 2000 oferuje 6 tras narciarskich o różnych stopniach trudności, wszystkie trasy dysponują szczutczym naśnieżaniem, 11 wyciągów. Stacja oferuje również tereny do freestyle, tubbing, saneczkowe oraz snowpark i trasy freeride.

Jedną z atrakcji jest coraz popularniejszy ski-touring. W Katalonii coraz więcej znajduje wyznawców. Vallter 2000 oferuje obecnie możliwości wycieczek ski-touring-owych. Jedną z najciekawszych (i wcale nie bardzo wymagających) jest przejście właśnie z Vallter do Vall de Nuria. Trasa ta tempem spacerowym zajmuje ok. 3,5 godziny.

Łączna długość tras13 km
Ilość tras12
Trasy łatwe6 km
Trasy średnie6 km
Trasy trudne1 km
Trasy biegoweNie
Najwyższy punkt stacji2 535 m
Najniższy punkt stacji1 950 m
Różnica wzniesień585 m
GondolaNie
Krzesło2
Orczyk5
Inne wyciągi4
Przepustowość wyciągów7 200 / h
Armatki śnieżne77
Ilość km naśnieżanych7 km
Snowpark1
HeliskiNie
Nocna jazdaNie
Geolokalizacja42.426760, 2.265206

vallter-1320

PORT AINÈ

Stacja znajduje się w okolicach miasteczka Rialp w masywie gór Orri, we wspaniałym otoczeniu przyrody regionu katalońskiego Pallars Sobirà w Pirenejach prowincji Lleida.

To uprzywilejowane położenie pod szczytem Pic l’Orri (2 440 m) i 95% tras skierowanych w kierunku północnym pozwala na korzystanie z doskonałego mikroklimatu, w którym nigdy śniegu nie brakuje, a sezon trwa od grudnia do kwietnia.

Stacja posiada około 30 km tras, a różnica poziomów wynosi 800 m. Trasy zadowolą zarówno początkujących, jak i bardzo zaawansowanych narciarzy. Wszystkie trasy znajdują się w samym sercu Parku Naturalnego Wysokich Pirenejów (Parc Natural de l’Alt Pirineu) i zachwycają idealną wręcz integracją z pirenejskim pejzażem.

Port Ainé to stacja rodzinna, w której będą się dobrze czuły rodziny z dziećmi oraz osoby początkujące, które tutaj nie muszą wcale okupować wyłącznie dolnych części stacji. 6-miejscowe krzesło prowadzi na sam szczyt Pic de l’Orri, z którego to rozpościera się jedna z najpiękniejszym panoram, zarówno w stronę Pirenejów, jak i w przeciwnym kierunku. Bardzo często z tego miejsca właśnie można dostrzec, położone tylko 40 km od Barcelony, Montserrat. I z tego właśnie miejsca prowadzi bardzo piękna i łatwa zielona trasa Bellavista, ciągnąca się przez 3 km i która co chwilę zaskakuje coraz to nowymi widokami.

Port Ainé cieszy się także uznaniem wśród amatorów snowbordu dzięki swojemu snowparkowi, jednemu z pierwszych w Pirenejach. Dysponuje on własnym wyciągiem i wieloma modułami przeznaczonymi zarówno dla początkujących, jak i dla ekspertów.

Najwygodniej jest mieszkać w Hotelu Port Ainé 2000, najwyżej położonym hotelu w Pirenejach. Leży on bowiem w samym sercu stacji, tuż przy stokach. Dosłownie z tarasu hotelu wychodzi się pod wyciągi.

W stacjach Port Ainé i Espot obowiązuje ten sam karnet, tak więc można poznać obie stacje za jednym wyjazdem.

Łączna długość tras25 km
Ilość tras25
Trasy łatwe10 km
Trasy średnie11 km
Trasy trudne4 km
Trasy biegoweNie
Najwyższy punkt stacji2 440 m
Najniższy punkt stacji1 650 m
Różnica wzniesień790 m
GondolaNie
Krzesło3
Orczyk3
Inne wyciągi2
Przepustowość wyciągów10 810 / h
Armatki śnieżne126
Ilość km naśnieżanych11,5 km
Snowpark1
HeliskiNie
Nocna jazdaNie
GeolokalizacjaPort Aine: 42.428554, 1.212321

portaine1320

ESPOT

Stacja Espot cieszy się uprzywilejowanym położeniem pośród pirenejskich szczytów i tuż obok Parku Narodowego d’Aigüestortes i Estany de Sant Maurici.

Stacja ma ponad 20 km tras narciarskich o różnej trudności. Różnica poziomów to 1000 m. Większość tras Espot wiedzie pośród bujnych sosnowych lasów. Okoliczne, sięgające 3000 m pirenejskie szczyty sprawiają, że można tu poczuć klimat iście alpejski.
Espot słynie z tego, że stoki są tu doskonale przygotowane, a śnieg gwarantowany!

Trasy Espot mają homologację do organizacji zawodów międzynarodowych, ale stacja jest też doskonałym miejscem dla początkujących. Na wysokości 2000 m znajduje się specjalna strefa debiutantów, a także zimowe przedszkole przeznaczone specjalnie dla najmłodszych.

Stacja słynie pośród katalońskich narciarzy z licznych zawodów organizowanych we wszystkich dyscyplinach sportów zimowych, które odbywają się zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Dowodem na to mogą być ostatnie Mistrzostwa Świata w Telemarku.

Odległe o 2 km miasteczko Espot jest przepięknym przykładem typowego kamiennego miasteczka pirenejskiego. Jest ono też bramą do Parku Narodowego d’Aigüestortes i Estany de Sant Maurici – jednego najpiękniejszych parków narodowych w całej Hiszpanii.

Łączna długość tras24 km
Ilość tras22
Trasy łatwe12 km
Trasy średnie6 km
Trasy trudne4 km
Trasy biegoweNie
Najwyższy punkt stacji2 500 m
Najniższy punkt stacji1 500 m
Różnica wzniesień1000 m
GondolaNie
Krzesło3
Orczyk1
Inne wyciągi2
Przepustowość wyciągów8 220 / h
Armatki śnieżne163
Ilość km naśnieżanych15 km
Snowpark1
HeliskiNie
Nocna jazdaNie
GeolokalizacjaEspot: 42.564133, 1.094226

espot1320