Narty w PirenejachNarty w Pirenejach
Forgot password?

Vallnord

Vallnord

93 km tras! Stacja o najdłużej trwającym sezonie!

Vallnord – „Valls del Nord”, czyli doliny północy, to najbardziej wysunięta na północ Andory stacja narciarska. Oferuje 93 km tras narciarskich i podzielona jest na sektory: Pal, Arinsal i Arcalis.

Sektory Pal i Arinsal należą do regionu La Massana, która leży oddalona od stolicy Andorra la Vella o 7 km. Pal wyróżnia się rodzinną atmosferą i nasłonecznieniem tras. Z kolei Arinsal – dużymi różnicami wzniesień. To właśnie w okolicach sektorów Pal i Arinsal jest największa baza hotelowa i zaplecze apres ski. Najlepsze hotele znajdują się przy gondoli sekatora Pal, w samym centrum La Massana.
Arcalis natomiast to najbardziej północny sektor regionu Vallnord co zapewnia idealne warunki śniegowe przez cały sezon zarówno na trasach, jak i poza trasami. Arcalis oferuje trasy dla wszystkich poziomów zaawansowania, ale wyróżnia się trasami dla najbardziej wymagających, zwłaszcza jeżeli chodzi o freeride. W sezonie 2014/2015 po raz pierwszy w Pirenejach zorganizowano właśnie w Arcalis Freeride World Tour.

Pal, Arinsal i Arcalis – trzy tzw. sektory stacji Vallnord gwarantują doskonale spędzony czas wszystkim.
Pal, to przede wszystkim część rodzinna Vallnord. Oferuje dużo tras dla początkujących, przedszkole śnieżne, a większość tras prowadzi przez las. To także najbardziej nasłoneczniona część Vallnord.
Pal połączony jest z Arinsal gondolą z Coll de la Botella. Trasy Arinsal położone są na zboczach (2574m.) i el Alt de la Capa (2573m.), które tworzą naturalny tunel bez roślinności, które oferują duży spadek terenu, doskonały dla narciarzy dobrych i bardzo dobrych. Na wysokości 1850m znajduje się strefa dla początkujących.
Sektor Arcalis, otoczony majestatycznymi szczytami najbardziej wysuniętej na Północ części Andory oferuje doskonały śnieg przez cały sezon dzięki licznym i bardzo obfitym opadom śniegu. Najniższa część sektora znajduje się na wysokości 1940 m, najwyższa natomiast – 2625 m.
Arcalis oferuje 25 tras o różnym poziomie trudności, od ośmiokilometrowej bardzo łatwej trasy o nazwie Megaverda, przez 14 km tras czerwonych, aż po dwie czarne: La Gran Canal i La Portella, które jako jedyne nie są przygotowywane przez ratraki.

Arcalis znany jest również z doskonałych warunków do uprawiania off piste. To tutaj właśnie odbywają się wielki imprezy jak: El Dorado i Jam Extreme oraz Freeride World Tour (FWT).

W Arcalis również znajduje sie jedyna na Półwyspie Iberyjskim szkoła Speedride (sport, który łączy narty i paragliding)

Łączna długość tras93 km
Ilość tras67
Trasy łatwe44 km
Trasy średnie38 km
Trasy trudne11 km
Trasy biegoweNie
Najwyższy punkt stacji2 625 m
Najniższy punkt stacji1 550 m
Różnica wzniesień1 075 m
Gondola3
Krzesło16
Orczyk13
Inne wyciągi9
Przepustowość wyciągów55 690 / h
Armatki śnieżne385
Ilość km naśnieżanych40 km
Snowpark2
HeliskiTak
Nocna jazdaNie
GeolokalizacjaPal: 42.547047, 1.513623
Arcalis: 42.629464, 1.497686

vallnord-1320x742