W tym sezonie w Baqueira Beret pojawią się nowe wyciągi, ulepszenia stoków i restauracji oraz prestiżowe zawody międzynarodowe.

Baqueira Beret już grzeje motory przed planowanym otwarciem 27 listopada. Oczywiście jeżeli pozwoli na to pogoda i warunki.

Główne nowości na ten sezon 2021/2022 pojawią się w sektorze Beret. Tutaj bowiem kończą instalować 2 nowe wyciągi: krzesło Clòt der Os i orczyk Pla de Beret. Będzie też więcej kilometrów naśnieżanych.

Jeżeli chodzi o imprezy międzynarodowe, to w tym roku Baqueira po raz pierwszy będzie gościć cykliczne zawody Freeride World Tour.

Nowe 6-osobowe krzesło Clòt der Os

Tej zimy narciarze i snowboardziści będą mieli do dyspozycji nowy wyciąg Clòt der Os, sześcioosobowe krzesło wyprzęgane. Inwestycja ta nie tylko przeorganizuje strefę dla początkujących Beret, ale także poprawi połączenie z wyciągiem krzesełkowym Dossau.

Nowe krzesło ma przepustowość 2400 narciarzy na godzinę z punktem startowym na 1850 m, obok Audeth Nucleus w Beret i dojazdem na 2207 m. Wyciąg będzie pokonywał 357 m przewyższenia i będzie miał łączną długość 1992 m.

Orczyk Pla de Beret i nowa strefa dla początkujących w Beret

W ramach reorganizacji obszaru Beret, wyciąg krzesełkowy Pla de Beret został zastąpiony przez wyciąg orczykowy, a strefa dla początkujących została na nowo wytyczona.

Nowy orczyk ma przepustowość 650 narciarzy/godz. z punktem startowym 1838 metrów i poziomem wjazdu 1881, pokonując spadek 43 metry o długości 337 metrów, przekraczając średnie nachylenie 12,8%.

Innowacje i inne ulepszenia

Większy komfort w punktach gastronomicznych

Jeśli chodzi o restauracje i bary przy stokach, Baqueira wprowadziła podgrzewane parasole na tarasach restauracji: Moët Winter Lounge, Cinco Jotas Grill, Restaurant Baqueira i Barem 1500.

Zawody i wydarzenia sportowe, na wszystkich poziomach

Na poziomie międzynarodowym, Baqueira debiutuje w kalendarzu Freeride World Tour. Będzie to pierwszy przystanek na trasie tej prestiżowej światowej imprezy freeride.

W ośrodku odbędą się również zawody alpejskie i inne legendarne już dyscypliny, takie jak Puchar Fundacji Jesús Serra (w dwóch edycjach: jedna z poprzedniego sezonu 20-21 i druga z obecnego), Memoriał Blanca Fernández Ochoa jako Mistrzostwa Hiszpanii FIS, Amics de Montgarri, Audi Quattro Cup, Mistrzostwa Hiszpanii w mushing sprint czy tradycyjne już zawody biegowe –  Marxa Beret.

Wszystko więc jest gotowe, aby cieszyć się śniegiem w Baqueira bardziej niż kiedykolwiek, żyć duchem Baqueira jak nigdy dotąd.