Dzisiaj kolejny odcinek pirenejskiego ski safari. Espot to kameralna, urokliwa stacja położona już w prowincji Lleida. To właśnie stąd można podziwiać przepiękną panoramę Pirenejów katalońskich, a przede wszystkim najwyższy szczyt tej części – Pica d’Estat (3 143 m).
Stacja narciarska Espot może nie jest wielka, ale ma swój magiczny i niepowtarzalny klimat, który podkreśla fakt, że większość tras prowadzi przez zalesione fragmenty stoku. Trasy są na tyle szerokie, że każdy, nawet początkujący narciarz będzie się tutaj czuł bezpiecznie.

Espot to także maleńkie – oczywiście kamienne – miasteczko. Pośród kamiennych domów warto odszukać restauracje La Llupia. Tu bowiem czeka nas nie tylko uczta smaków i zapachów, ale oko też zdąży się nacieszyć kompozycjami kulinarnymi tutejszego szefa kuchni.

Espot ma jeszcze jedną zaletę. Tutaj bowiem zaczyna się jeden z najpiękniejszych szlaków turystycznych Pirenejów Katalońskim. Stąd prowadzi droga do Parku Narodowego d’Aigüestortes i Estany de Sant Maurici.