Grandvalira Resorts ogłosiły opracowany wspólnie z władzami sanitarnymi Andory plan profilaktyczny, który ma na celu zapewnienie bezpiecznego środowiska zarówno turystom, jak i mieszkańcom kraju podczas sezonu zimowego w pirenejskim księstwie. Środki prewencyjne stosowane na stacjach posiadają certyfikaty jakości Bureau Veritas i OCA.

Poniżej zestawienie przedsięwziętych środków i zasad zarówno we wszystkich sektorach stacji Grandvalira, jak i w stacjo Ordino-Arcalis.

• Ubezpieczenie dzienne, które pokryje wydatki narciarza w przypadku pozytywnego wykrycia COVID-19.
• Polityka całkowitej elastyczności, która umożliwia bezpłatne anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed zakontraktowanym terminem
• Testy wykrywające przypadki COVID-19 będą przeprowadzane regularnie na wszystkich pracownikach.
• Podczas zjazdów nie będzie konieczne zakrywanie twarzy podczas, chociaż zalecane jest używanie maski lub atestowanej chusty typu „Buff”.
• Obowiązkowe będzie zakrywanie twarzy maską lub atestowaną chustą typu „Buff” na szyję dla wszystkich osób powyżej 6 roku życia na wyciągach narciarskich, w poczekalniach i przy wsiadaniu do instalacji mechanicznych. Używanie maski będzie obowiązkowe dla wszystkich powyżej 6 roku życia w zamkniętych przestrzeniach, budynkach i częściach wspólnych, takich jak restauracje, szkoły, sklepy i szatnie.
• Na stacji nie ma być ograniczeń przepustowości na stokach, ale w najbardziej krytycznych punktac wdrożone zostaną środki dystansu społecznego.
• Przepustowość wyciągów narciarskich nie będzie ograniczona, zgodnie ze wskazówkami Domaines Skiables de France (DSF), organu publikującego przepisy regulujące Andorę w zakresie wyciągów mechanicznych.
• W zamkniętych przestrzeniach, takich jak restauracje, szkółki, sklepy lub wypożyczalnie sprzętu, obowiązywać będzie zasada przestrzegania odległości pomiędzy osobami, minimum 1,5 metra. W tych miejscach uruchomione zostaną systemy regulacji ruchu i poczekalnie.
• Wzmocniona zostanie usługa czyszczenia i dezynfekcji przestrzeni wspólnych. Koleje linowe i budynki zostaną pokryte systemem fotokatalitycznym, który eliminuje wirusy i bakterie ze wszystkich powierzchni, zapewniając długotrwały efekt. W kanałach grzewczych zostaną również zamontowane nowe systemy filtracji powietrza.
• W strefie wsiadania do kolejek linowych oraz w budynkach i restauracjach stacji będą znajdować się dystrybutory żelu do dezynfekcji.
• Szkoła Narciarska i Snowboardowa dostosuje techniczne protokoły nauczania, aby zagwarantować bezpieczeństwo klientów i instruktorów.
• Podejmowane przez stacje działania prewencyjne będą certyfikowane znakami jakości prestiżowych firm Bureau Veritas i OCA.
• Wykorzystanie papierowych planów i materiałów informacyjnych zostanie zminimalizowane. Zaleca się korzystanie z aplikacji Grandvalira i Ordino Arcal, aby być na bieżąco i przeglądać mapę stoków, która działa bez połączenia z Internetem i z przewodnikiem audio. Również w przypadku wcześniejszych rezerwacji w restauracjach a la carte, gdzie obsługa klientów z rezerwacją będzie miała priorytet w zakresie kontroli przepustowości.
• Bezpłatne anulowanie i zwroty – Jeśli klient z rezerwacją nie będzie mógł odwiedzić ośrodków Grandvalira z powodu COVID-19, nawet jeśli stacja będzie otwarta, będzie mógł anulować rezerwację bezpłatnie, jeśli uczyni to z 24-godzinnym wyprzedzeniem. W przypadku pakietów z zakwaterowaniem należy zapoznać się z polityką anulowania rezerwacji.
• Zasady anulowania zakwaterowania.*

Będzie istniała możliwość bezpłatnej anulacji rezerwacji w następujących przypadkach:
– Wprowadzony zostanie zakaz opuszczania terytorium, nałożony przez podmiot publiczny lub rządowy kraju pochodzenia.
– Wprowadzony zostanie zakaz wjazdu do Andory wydany przez rząd Andory lub inne władze lokalne.
– Hiszpania lub Francja wprowadzą ograniczenia lotów lub nastąpi całkowite zamknięcie lotnisk.
* Nie obejmuje ofert specjalnych, sprzedaży typu flash i biletów okresowych.

• Szkoły narciarskie – Wszyscy instruktorzy w szkole narciarskiej i snowboardowej Grandvalira będą regularnie przechodzić testy kontrolne COVID-19 przez cały sezon, aby zagwarantować bezpieczeństwo sobie i swoim klientom. Szkoły dostosowały protokoły techniczne, aby zapewnić bezpieczeństwo klientom i instruktorom. Klienci będą mieli do dyspozycji żel do dezynfekcji, a wszystkie powierzchnie będą regularnie dezynfekowane. Cały materiał używany między każdym użyciem jest również dezynfekowany.
• Restauracje – szeroka oferta gastronomiczna ośrodków Grandvalira będzie nadal zachwycać podniebienia narciarzy. Restauracje będą funkcjonować zgodne z wytycznymi rządu wydanymi przez Ministerstwo Zdrowia rządu Andory. Noszenie maski jest obowiązkowe, gdy nie siedzi się przy stole, a stoliki zostały tak ustawione, aby zapewnić bezpieczną odległość między różnymi grupami. Przy wejściu do lokalu znajdować się będzie środek dezynfekujący do rąk oraz przeprowadzane będzie znacznie częstsze czyszczenie i dezynfekcja. Menu restauracji będą w formacie QR, aby uniknąć konieczności korzystania z papieru.
• Après-ski – wszystkie Après-ski w Grandvalira i Ordino-Arcalis będą zamknięte/
• Wydarzenia sportowe – Tej zimy ośrodki Grandvalira Resorts planują międzynarodowe imprezy na najwyższym poziomie, które, ze względu na swój format, nie wymagają dużej liczby uczestników ani obecności publiczności. Ordino Arcalís będzie gościć już siódmą edycję prestiżowego światowego toru freeride, Freeride World Tour, w tygodniu 22-27 lutego.
Z kolei sektor Grau Roig w Grandvalira będzie gospodarzem Pucharu Świata w narciarstwie szybkim, w terminie jeszcze nie ustalonym.