Dolina Vall de Boí znana jest przede wszystkim ze skarbów architektury romańskiej – dziewięciu kościółków pochodzących z XI-XII wieku i wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Na końcu tej urokliwej doliny znajduje się jeszcze jeden skarb – narciarska stacja Boí Taüll Resort. Jest to najwyżej położona stacja Pirenejów. Dolna stacja znajduje się na 2.020 m npm , natomiast najwyższy punkt stacji jest na wysokości  2.751 m npm. Boí Taüll oferuje prawie 50 km tras o różnym stopniu trudności, z których ponad połowa to trasy czerwone.

Północna orientacja stacji i wysokość gwarantują najwyższą jakość śniegu. Urozmaicone trasy zadowolą wielu narciarzy. A wszystko to dopełniają pocztówkowe widoki na największe skarby katalońskich Pirenejów, jak Sierra de Cadí, masyw i lodowiec Maladeta oraz najwyższy szczyt Pirenejów – Aneto.

Stacja oddalona od wielkich ośrodków i będąca bramą do jednego z najpiękniejszych parków narodowych Hiszpanii – Aigüestortes i Estany de Sant Maurici jest wspaniałą cichą alternatywą dla wszystkich szukających właśnie spokoju, doskonałego śniegu i niezapomnianych widoków. Może też być doskonałym przystankiem w ramach ski-safari po pirenejskich stacjach.

narty w pirenejach